NODERĪGA INFORMĀCIJA

Pārvaldiet savas saistības ātri un ērti, izmantojot Legal Balance

Jūs varat atmaksāt visu parādu uzreiz vai arī varat izveidot maksājumu grafiku un maksāt pa daļām. Mēs bez maksas konsultēsim par visiem jautājumiem!

Saņēmu vēstuli no Legal Balance, ko darīt?

Sedziet parādu pēc iespējas ātrāk, bet noteikti līdz paziņojumā norādītā maksāšanas termiņa beigām.
Ieteicams samaksāt parādu, izmantojot e-pasta vēstulē norādīto bankas saiti. Parādu var samaksāt arī internetbankā neatkarīgi no tā, kādu ierīci lietojat.
Parādu segt var arī mūsu pašapkalpošanās vietnē, kas darbojas visu diennakti. Ja nevarat uzreiz samaksāt visu parādu, varat izveidot maksāšanas grafiku. Piesakieties ŠEIT
Ja radīsies jautājumi, rakstiet sarakstes logā vai uz elektronisko pastu, adrese: info@legalbalance.lv. Zvanus gaidām arī pa tālruni +371 66778830

Kas būs, ja nemaksāšu?

Tiks rēķināta kavējuma nauda un/vai procenti, un jūsu parāds palielināsies. Nedzēstais parāds tiks piedzīts tiesā, bet tādā gadījumā sāksies piespiedu piedziņa, ko veiks tiesu izpildītāji. Tiesāšanās izdevumi un lietas izpildes izdevumi tiks piedzīti no jums, tā palielinot parādu.

ID kods. Kas tas ir?

Tas ir unikāls jūsu parāda identifikācijas kods, kas ir svarīgs, veicot maksājumus par savu parādu. Tas noteikti ir jānorāda maksājuma uzdevumā, ar kuru pārskaitāt naudu uz UAB Legal Balance norēķinu kontu.

Kā varu samaksāt parādu?

Piesakoties savas bankas internetbankā, kā arī „Perlas” termināļos, „Latvijas Pasts” nodaļās, fiziskajās bankas filiālēs.

Kas ir pirmstiesas parādu piedziņa?

Pirmstiesas parādu piedziņa – likumos atļautu pasākumu veikšana pret parādnieku, lai ātri un bez papildu tiesiskiem pasākumiem atgūtu parādu.
Parādniekam tas ir lētākais un vienkāršākais veids, kā atdot parādu. Lai vienotos par parāda atmaksu pirms tiesas,– izveidojam rakstisku parāda atmaksas grafiku, garantējot, ka jūsu parāds nenonāks tiesā, ja parakstītais parāda atmaksas grafiks tiks ievērots.

Kas ir parādu piedziņa tiesā?

Parāda piedziņa tiesā tiek veikta tad, ja ar parādnieku neizdodas panākt mierizlīgumu par parāda samaksu. Tādā gadījumā tiesā tiek iesniegta prasība par parāda piedziņu. Kad tiesa pieņemt lēmumu par parāda samaksu, tiek sākta parāda piespiedu piedziņa, t. i., parādu nodod tiesu izpildītājam.

Kas ir parāda administrācijas maksa (parāda piedziņas izdevumi) un kāpēc man tā jāmaksā?

Parāda administrācijas maksa – tiešie izdevumi, kas radušies, piedzenot parādu (darbinieku darba laiks, reģistru pārbaude, īsziņas (sms), e-pasta vēstules, zvani, pa pastu sūtītas papīra vēstules un citi ar parāda piedziņu saistīti izdevumi). Šīs izmaksas ir jāsedz parādniekam, kas laikus nav izpildījis savas saistības. Vēršam uzmanību, ka atbilstīgi LR Civilkodeksa 6.57. p., 6.63. p. 2. d., 6.249. p. 4. d. 3 p. un LR Komercdarījumos veikto maksājumu kavēšanas novēršanas likuma 7.1. p. noteikumiem – ar saistību izpildi saistītās izmaksas jāsedz parādniekam.

Vai pa tālruni var sniegt informāciju par parādu?

Protams, sazinieties ar Legal Balance pa norādītajiem tālruņa numuriem. Mūsu darbinieks identificēs jūs un atbildēs uz jūsu jautājumiem. Lai iegūtu informāciju par citām personām, jums jāatsūta notariāli apstiprināta pilnvara, ka drīkstat pārstāvēt konkrēto personu. Pretējā gadījumā informācija netiks sniegta.

Vai ir iespēja radušos parādu segt pa daļām?

Protams, sazinieties ar mums, pārrunāsim jūsu parādu individuāli un piedāvāsim labāko iespējamo risinājumu.

Kādiem nolūkiem tiek vākti mani personas dati?

Piedzenot parādu, personas dati ir nepieciešami. Ar personas datu apstrādes pamatu un apjomu var iepazīties privātuma politikā, kas atrodama šeit: https://www.legalbalance.lv/privacy-policy

Man ir radusies pārmaksa. Kā varu atgūt naudu?

Jāuzraksta pieprasījums par pārmaksas atmaksu un jānosūta uz e-pasta adresi maksajumi@legalbalance.lv vai ar parastu/ierakstītu vēstuli.

Kā es varētu uzzināt, cik liels ir parāda atlikums?

Rakstiet sarakstes logā vai uz elektronisko pastu info@legalbalance.lv. Zvanus gaidām pa tālruni +371 66778830

Vai mani personas dati „Legal Balance” vietnē ir konfidenciāli?

Visi dati, kurus sniedzat mūsu uzņēmumam vai kurus sniedz kreditors, ir konfidenciāli. Dati ir vajadzīgi, lai apstiprinātu jūsu identitāti, veicot parāda reģistrāciju, slēdzot līgumu, tos var izmantot arī, lai sazinātos ar jums, ja radušies jautājumi par pakalpojumu. Mēs cienām jūsu privātumu un garantējam datu konfidencialitāti, tāpēc jūsu personas datus glabājam un apstrādājam, ievērojot spēkā esošās Lietuvas Republikas personas datu tiesiskās aizsardzības likuma prasības.
Legal Balance vietnes uzticamību un jūsu datu drošību nodrošina arī SSL ( Secure Socket Layer) sertifikāts. Izmantojot šo sertifikātu, starp mūsu serveri un jūsu pārlūku tiek izveidota aizsargāta saite, kas ļauj visu sesijas laiku informāciju sūtīt šifrētā veidā, izmantojot unikālu sesijas atslēgu. Vairāk informācijas par to, kā, uz kāda pamata, kādam nolūkam, cik ilgi un kuri jūsu personas dati tiek glabāti un apstrādāti, varat iegūt mūsu lapas privātuma politikā.

Mani kontaktdati ir nepareizi/mainījušies, ko darīt?

Jaunus datus varat iesniegt, piesakoties pašapkalpošanās platformā ŠEIT vai rakstot uz elektronisko pastu, adrese: info@legalbalance.lv

Es neesmu parādā!

Ja ar jums ir sazinājies Legal Balance pārstāvis, taču jūs apgalvojat, ka parāda jums nav un/vai esat jau samaksājis, lūdzam pēc iespējas ātrāk atsūtīt mums dokumentu (piem., maksājuma kvīti, atbrīvojumu no saistībām, tiesas spriedumu par maksātnespējas procedūru u. tml.), kas pierāda, ka parāda piedziņai nav pamatojuma. Pēc dokumenta saņemšanas iespējami ātrāk izņemsim jūsu kontaktus no mūsu parādnieku sistēmas, sazināsimies ar kreditoru un veiksim visas pārējās nepieciešamās darbības.

Esmu bankrotējis – parādus nemaksāšu!

Ja jums ir sākta bankrota procedūra, lūdzam informēt mūs pa e-pastu, adrese: info@legalbalance.lv
Taču vēršam uzmanību uz to, ka bankrota procedūras sākšana uzreiz neatbrīvo no parāda segšanas un no kārtējo rēķinu samaksas.

Ja parādnieks ir miris, ko darīt?

Ja parādnieks ir miris, lūdzam rakstiski mūs par to informēt pa e-pastu, adrese: info@legalbalance.lv

Uz kāda pamata mans parāds ir nodots piedziņai Legal Balance?

Uz līguma pamata. Persona, kurai ir prasījuma tiesības pret jums, ir noslēgusi līgumu ar Legal Balance par parāda piedziņu. Ja ar jums sazinās Legal Balance, tātad esat parādā, t. i., neesat laikus norēķinājies, neesat veicis maksājumu fiziskai vai juridiskai personai.

Neesmu saņēmis rēķinu, kā rīkoties?

- Iepazīstieties ar kreditora noteikumiem, kādā veidā un kad viņš saviem klientiem izsniedz rēķinus par pakalpojumiem.
- Pārbaudiet, vai jūsu sniegtie kontaktdati ir pareizi.
- Ja dati ir pareizi, pārbaudiet sava e-pasta SPAM/JUNK/MĒSTUĻU sadaļu.
- Ja tomēr rēķinu patiešām neesat saņēmis, sazinieties ar kreditoru un pieprasiet jums paredzēto rēķinu.
- Ja jums vajadzīga palīdzība, sazinieties ar Legal Balance konsultantiem pa e-pastu: info@legalbalance.lv

Prasībai segt parādu nav pamata, jo es neesmu saņēmis dokumentu, kas pamato parādu. Kā rīkoties tālāk?

Legal Balance kopā ar prasību segt parādu nesūta dokumentu, kas pamato parāda rašanos.
Personas dati var mainīties, tāpēc tikai pēc personas identifikācijas varam nosūtīt prasītos dokumentus, kurus mums nodod kreditors.
Par parāda pamatojuma dokumentiem lūdzam rakstīt uz e-pasta adresi info@legalbalance.lv

Kāpēc man jāmaksā parāds Legal Balance, nevis kreditoram?

Kreditors ir nodevis jūsu kavēto maksājumu parāda piedziņu uzņēmumam Legal Balance.
Kad saņemam maksājumu, informējam par to kreditoru un parāda piedziņa tiek pārtraukta.

Man nav līguma ar Legal Balance, kādas parādu piedziņas uzņēmumam ir tiesības apstrādāt manus personas datus?

Jūsu pakalpojumu sniedzējs/preču piegādātājs ir noslēdzis līgumu ar parādu piedziņas uzņēmumu Legal Balance.
Tieši šī līguma parakstīšanas brīdī Legal Balance tika pilnvarots pārstāvēt sākotnējo kreditoru parāda atgūšanā.
Kontaktdatu apstrāde notiek bez personas papildu piekrišanas.
Vairāk informācijas var atrast ŠEIT

Man ir daudz parādu. Kā jārīkojas?

Informāciju par visiem saviem parādiem, kas ir nodoti parādu piedziņas uzņēmumam Legal Balance, jūs varat ātri un ērti saņemt, piesakoties mobilajā lietotnē atgustinaudu vai pašapkalpošanās platformā ievadot savu ID ŠEIT
Legal Balance dod iespēju maksāt parādus pa daļām, izveidojot maksājumu grafiku, kā arī vajadzības gadījumā uz laiku atlikt parāda samaksu.
Par visiem jautājumiem rakstiet sarakstes logā vai uz elektronisko pastu info@legalbalance.lv. Zvanus gaidām pa tālruni +371 66778830.

Cik liela būs parāda administrēšanas maksa, sedzot parādu?

Tā ir atkarīga no samaksas termiņu neievērošanas, kas norādīti līgumā ar sākotnējo kreditoru. Bieži tiek rēķināta kavējuma nauda (tā ir maksa par nokavēto laiku, kad nav samaksāti rēķini), kuru rēķina procentos, tā atkarīga no kavēšanās ilguma un līguma nosacījumiem.

Rekvizīti parāda samaksai

Saņēmējs: SIA Legal Balance
Uzņēmuma reģistrācijas numurs: 40203125480
Konta nr.: LV97HABA0551044372861
Maksājuma mērķis: (Lietas numurs/parāda numurs/personas kods)

Vai jums ir kādi jautājumi?

Sazinies ar mums

TĀLRUNIS
+371 66778830
Adrese
Marijas iela 2A, Rīga, LV-1050 Speciālās atļaujas (licences) Nr. PA-2024-3