Parādu atgūšana Latvijā

Legal Balance sniedz parādu ārpustiesas atgūšanas pakalpojumu. Ja parādnieks turpina nepildīt savas saistības, uzņēmuma pārstāvji par parāda piedziņu vēršas tiesā. Papildus tam mēs sniedzam arī izpildu lietu monitoringa pakalpojumu.

 

Esam uzkrājuši plašu datubāzi un, pateicoties izstrādātajiem digitalizētiem un efektīviem procesiem, tiek sasniegti veiksmīgi rezultāti. Legal Balance piedāvātā pašapkalpošanās platforma nodrošina ērtu iespēju klientam pārraudzīt un sekot līdzi reģistrētajiem fizisko un juridisko personu parādiem un arī uzņēmuma veiktajām darbībām.

 

Ārpustiesas parādu atgūšana

 

Ārpustiesas parādu atgūšana dod Jūsu parādniekam iespēju brīvprātīgi samaksāt kavētos maksājumus, izvairoties no tiesvedības.

Ārpustiesas parādu atgūšanas laikā veicam sekojošas darbības:

  • periodisku saziņu ar parādnieku;
  • kontaktu meklēšanu un atjaunināšanu;
  • vienošanās noslēgšanu un tās īstenošanas uzraudzību;
  • rekomendācijas parādu lietās, kurās parādnieks ļaunprātīgi nemaksā parādus.

Apliecinām, ka ar parādnieku vienmēr tiek meklēts abām pusēm pieņemams un reāli īstenojams risinājums, izvērtējot gan Jūsu vajadzības, gan parādnieka iespējas. Mūsu mērķis ir ne tikai atgūt parādu, bet arī saglabāt Jūsu attiecības ar savu klientu.

 

Parādu atgūšana tiesas ceļā

 

Ja parādnieks apstrīd parādu, nepilda sevis dotos solījumus un tādējādi ārpustiesas parādu atgūšana ir nesekmīga, Legal Balance piedāvā iespēju pārstāvēt klientu un par parāda piedziņu vērsties tiesā.

 

Ņemot vērā klienta vajadzības, ir iespēja vērsties tiesā arī nekavējoties, neizmantojot ārpustiesas parādu atgūšanas iespēju. Šādā gadījumā pirms tam tiek izvērtēta gan parādnieka maksātspēja, gan parādu pamatojošie dokumenti. Tomēr Legal Balance norāda – lai atgūtu parādu, tiesa ir galējais solis, tāpēc tiek analizēta katra konkrētā situācija un piedāvāti citi iespējamie problēmas risinājumi.

 

Pārstāvam klienta intereses un sekojam lietas virzībai līdz izpildu dokumenta saņemšanai, pēc kā klienta vārdā izpildu dokuments tiek iesniegts piespiedu izpildei zvērinātam tiesu izpildītājam.

 

Ja parādnieks piekrīt atmaksāt parādu tiesvedības laikā, var tikt slēgts mierizlīgums ar parāda atmaksas grafiku, kuru apstiprina tiesā. Pēc šī soļa uzraugām vienošanās izpildi.

 

Izpildu lietu administrēšana

 

Sniedzam izpildu lietu uzraudzības un administrēšanas pakalpojumus.

  • Pēc izpildu dokumenta saņemšanas, iesniedzam to izpildei zvērinātam tiesu izpildītājam, veicam monitoringu un sniedzam atjauninātu informāciju par katru administrējamo lietu.
  • Administrējam zvērinātiem tiesu izpildītājiem nodotās izpildu lietas, kurās netiek saņemti maksājumi. Veicam izpildu lietas izpēti un sniedzam iespējamos efektīvākos problēmas risināšanas veidus.
Vai jums ir kādi jautājumi?

Sazinies ar mums

TĀLRUNIS
+371 66778830
Adrese
Marijas iela 2A, Rīga, LV-1050 Speciālās atļaujas (licences) Nr. PA-2024-3